11 listopada przypada 11. rocznica, kiedy to Pan powołał Księdza Prałata Zdzisława Mikołajczyka do swojej chwały. Ksiądz Prałat był bardzo związany z Myszyńcem, mówił:

"Gdziekolwiek jestem, to mnie ciągnie do gniazda. A gdzie to gniazdo? Oj, gniazdo to chyba już w Myszyńcu."

Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Mikołajczyku, módlmy się o wieczną nagrodę w niebie za Jego poświęcenie i ofiarność dla spraw Królestwa Bożego.

 

- Lubił podróżować, lubił przebywać z ludźmi, potrafił rozmawiać z każdym - wspominał podczas mszy żałobnej ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, przyjaciel prałata Mikołajczyka. - Ale zawsze bardzo tęsknił za Polską. Na dwa miesiące przed śmiercią, kiedy byliśmy razem w Azji Mniejszej, usiadł nam Morzem Śródziemnym i mówi do mnie: wiesz, ja to jestem jak bocian. Gdziekolwiek jestem, to mnie ciągnie do gniazda. A gdzie to gniazdo? Oj, gniazdo to chyba już w Myszyńcu. Ksiądz Zdzisław brał życie pełnymi garściami, bez nadużyć, bez pychy, bez chciwości, ale z wdzięcznością wobec Boga. Korzystał z życia, bo uważał je za dar boży. Był człowiekiem głęboko pobożnym. Nade wszystko ukochał Eucharystię - mówił ksiądz profesor.

 

 


Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

    

    Link do kanału YouTube

         'Parafia Myszyniec'

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie