W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w myszynieckim amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej przy ul. Dzieci polskich odbył się II Koncert Uwielbienia na Kurpiach. W tym roku wydarzenie to poprowadził istniejący od trzech lat zespół „Powołani by wielbić” z Białegostoku. Tworzy go grupa ludzi, którą połączyło jedno pragnienie – uwielbienie Boga. Na co dzień członkowie zespołu formują  się w różnych białostockich wspólnotach. Jako zespół podejmują liczne posługi, prowadzą modlitwę uwielbienia zarówno w parafiach, jak i na rekolekcjach halowych, spotkaniach modlitewnych, w tym na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2013 roku. Aktualnie zespół pracuje nad wydaniem drugiej autorskiej płyty. Wywyższa Boga śpiewając, grając, ale nade wszystko  stara się uwielbienie czynić swoim stylem życia.

Muzyka wybrzmiewająca na koncertach uwielbienia to nie puste dźwięki – to głosy modlitwy płynące prosto z serc. Kierowane są one do Jezusa Chrystusa prawdziwie obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ten niezwykły „Gość” pojawił się na myszynieckiej scenie, przypominając tym samym, że to On powinien zajmować centralne miejsce w życiu każdego człowieka.Niesamowite są też owoce, jakie niesie za sobą modlitwa uwielbienia – liczy się przede wszystkim dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga a nie tylko skupianie się na życiowych trudnościach i błaganiu o wstawiennictwo.Niezwykły czas koncertowego uwielbienia, żywa obecność Chrystusa pośród wiernych wywołała chwile refleksji i zadumy, ale nade wszystko obudziła radość z bycia Bożym Dzieckiem. To dowód na to, że oddawanie chwały Jezusowi, uznanie Go Panem i Królem naszego życia nie możebyć nudne i smutne. Wielbiąc Boga wznosimy do Niego ręce, tańczymy z radości na myśl o tym, jak On nas ukochał. W ten sposób pokazujemy, że nasza wiara jest pełna radości i wdzięczności za otrzymywane łaski.

II Kurpiowski Koncert Uwielbienia stał się dopełnieniem świętowania Uroczystości Bożego Ciała. Przed południemwierni z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu oraz przybyli goście uczestniczyli we Mszy Świętej, następnie przeszli w barwnym korowodzie Procesji Eucharystycznej ulicami Myszyńca. Na koniec tego słonecznego dnia wszyscy mogli wziąć udział w Koncercie Uwielbienia. Wszystko po to, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, który zostawił nam Siebie w Najświętszym Sakramencie. Podsumowaniem tego wieczoru były nawołujące słowa wypowiedziane z radością przez zespół: „Wszyscy jesteśmy powołani, by wielbić!”

Organizatorami Koncertu Uwielbienia na Kurpiach była Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej na czele z ks. dr. kan. Zbigniewem Jaroszewskim oraz Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

Milena Nalewajk