Z okazji 100. urodzin Papieża, Telewizja Polska udostępniła wyjątkowy serwis internetowy jp2.tvp.pl. To najbogatsza cyfrowa biblioteka materiałów o życiu Jana Pawła II, która powstała dzięki unikalnym zbiorom archiwalnym TVP.

LINK DO SERWISU INTERNETOWEGO: 

  https://jp2.tvp.pl/

Filmy dokumentalne, homilie, zdjęcia, teksty publicystyczne i relacje ze spotkań oraz ponad 500 materiałów filmowych ze wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, Telewizja Polska udostępniła w dedykowanym Papieżowi serwisie jp2.tvp.pl. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu ośmiokrotnie odwiedził Polskę. Częściowo zrekonstruowane cyfrowo nagrania stanowią wyjątkowe relacje ze spotkań z Ojcem Świętym.Archiwalne materiały filmowe wyeksponowane zostały w serwisie w ośmiu kategoriach i ukazują przebieg pielgrzymek papieskich oraz ich kluczowe i warte zapamiętania momenty, takie jak: poruszające homilie, spontaniczne wypowiedzi, czy wzruszające spotkania z wiernymi. W serwisie znalazł się m.in.: zapis spotkania Papieża z Matką Teresą z Kalkuty w Warszawie w 1987 roku, czy Aktu Oddania Matce Bożej, którego Jan Paweł II dokonał na Jasnej Górze w 1979 roku. Znani publicyści, dziennikarze oraz duchowni dzielą się własnymi refleksjami na temat życia Ojca Świętego.

Strona internetowa jp2.tvp.pl to bogate źródło wiedzy o życiu Jana Pawła II, które możemy poznać z perspektywy najbliższych przyjaciół, współpracowników z Krakowa i Watykanu, wiernych oraz w kadrach osobistego fotografa. Bogate kalendarium obejmuje wydarzenia z życia Ojca Świętego wraz z najważniejszymi datami oraz wspomnieniami.

W serwisie dostępne są również filmy dokumentalne, które odsłaniają mniej znane szczegóły z życia Ojca Świętego, jak „Moje życie dla niego” o życiu Arturo Mari, czy „Jan Paweł II i jego przyjaciel” o wieloletniej przyjaźni młodego Lolka i żydowskiego chłopca, Jurka, a w późniejszych latach – Papieża i Jerzego Klugera, emerytowanego inżyniera. Z kolei film Pauliny Guzik „Lubię patrzeć, jak wschodzi słońce” ukazuje fundament myśli i dorobek intelektualny Jana Pawła II. Film został wzbogacony o unikalne materiały z archiwum Telewizji Polskiej. W zasobach serwisu znalazły się także filmy fabularne o tematyce papieskiej i religijnej, jak np. „Jan Paweł II” w reżyserii Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem w roli głównej, czy film „Miłość i miłosierdzie”, poświęcony Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej.

Po zakończeniu obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II serwis jp2.tvp.pl będzie uzupełniany o kolejne materiały, także nadesłane przez internautów, stając się największym zbiorem pamiątek związanych z pielgrzymkami i nauczaniem Ojca Świętego.

W serwisie dostępna będzie również sekcja „Nasz JP2”, w której internauci będą mogli podzielić się wspomnieniami ze spotkań z Janem Pawłem II wysyłając i udostępniając prywatne pamiątki – zdjęcia i nagrania z podróży apostolskich Papieża do Polski.

Artykuł z:

centruminformacji.tvp.pl
 

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VII 2023r. - Fatima

VII 2024r. - Ziemia Święta

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

        Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

  

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie