A oto co napisał do kobiet papież Jan Paweł II:

Do was, kobiety całego świata, kieruję moje serdeczne pozdrowienie! (...)

Dziękujemy ci, kobieto-matko, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy ci, kobieto-małżonko, która nierozerwalnie łączysz swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.

Dziękujemy ci, kobieto-córko i kobieto-siostro, która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy ci, kobieto pracująca zawodowo, zaangażowana we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł "tajemnicy", w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana, która na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa — Słowa Wcielonego, otwierasz się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu "oblubieńczą" odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swoim stworzeniem.

Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi. (...)

Maryjo, Królowo miłości, czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi oraz w dziele szerzenia Królestwa Bożego!

1-2 VII 2016 r. - pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę

11-14 V 2017 r. - pielgrzymka do Fatimy

IZBA PAMIĘCI BP. EDWARDA SAMSELA

W MYSZYŃCU

TEL: 889 563 255

ZAPRASZAMY!

JUŻ JESIENIĄ!!!

1. Rozpoczęły się wakacje.
2. W środę Uroczystość św. Piotra i Pawła.
3. W tym tygodniu I piątek i sobota.
4. Mamy już ornaty kurpiowskie.
5. Pożegnanie proboszcza w Czarni.
6. Od 1.07. rozpoczynają się Wakacje z Bogiem dla dzieci naszej parafii.
7. We wtorek ostatnie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

Czytanie na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.