Parafiada Regionalna 2012 w Myszyńcu 1-2 czerwca 2012

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej (Szkolne Koła Caritas) przygotowują I Regionalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-2.06.2012 w Myszyńcu. Współzawodnictwo parafiadowe oparte jest na zasadzie starogreckiej triady: stadion – teatr - świątynia i szczegółowych regulaminów. Realizacja parafiady rozoczyna się od społeczności lokalnej (szkoły, kluby, domy dziecka, świetlice środowiskowe, itp., zawsze w łączności z parafią), poprzez imprezy regionalne (diecezjalne), aż do finałów krajowych i międzynarodowych tworząc system współzawodnictwa parafiadowego. Do uczestnictwa w 1 dniu Regionalnej Parafiady zapraszamy wszystkie parafie, szkoły, ośrodki kultury, domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki opiekuńczo wychowawcze itp., z Diecezji Łomżyńskiej, w przedziale wiekowym: uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjów wraz z opiekunami.
Do uczestnictwa w drugim dniu parafiady (2.06.) przystępują tylko ww. ośrodki z Powiatu ostrołęckiego i dekanatu Myszyniec w przedziale wiekowym: uczniowie klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zgłoszenia grup i osób indywidualnych przyjmowane były w następujących konkurencjach:

• 1. Konkurs Małych Form Tanecznych.
  • 2. Konkurs Małych Form Teatralnych.
  • 3. Konkurs Pieśni Ludowej: „Leć głosie po rosie”.
  • 4. Konkurs Piosenki Religijnej pt.: „Dzieci i młodzież śpiewają bł. Janowi Pawłowi II”.
  • 5. Konkurs recytatorski pt: „Kościół jest naszym domem”.
  • 6. Konkurs plastyczny dwutematyczny: „Z parafiadą za pan brat”, „Kościół jest naszym domem”.
  • 7. Konkurencje drużynowe i indywidualne.

Mapa gości

• w niedzielę: