Artykuły

Parafiada Regionalna 2012 w Myszyńcu 1-2 czerwca 2012

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Zespół Szkół Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej (Szkolne Koła Caritas) przygotowują I Regionalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-2.06.2012 w Myszyńcu. Współzawodnictwo parafiadowe oparte jest na zasadzie starogreckiej triady: stadion – teatr - świątynia i szczegółowych regulaminów. Realizacja parafiady rozoczyna się od społeczności lokalnej (szkoły, kluby, domy dziecka, świetlice środowiskowe, itp., zawsze w łączności z parafią), poprzez imprezy regionalne (diecezjalne), aż do finałów krajowych i międzynarodowych tworząc system współzawodnictwa parafiadowego. Do uczestnictwa w 1 dniu Regionalnej Parafiady zapraszamy wszystkie parafie, szkoły, ośrodki kultury, domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki opiekuńczo wychowawcze itp., z Diecezji Łomżyńskiej, w przedziale wiekowym: uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjów wraz z opiekunami.
Do uczestnictwa w drugim dniu parafiady (2.06.) przystępują tylko ww. ośrodki z Powiatu ostrołęckiego i dekanatu Myszyniec w przedziale wiekowym: uczniowie klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zgłoszenia grup i osób indywidualnych przyjmowane były w następujących konkurencjach:

 • 1. Konkurs Małych Form Tanecznych.
 • 2. Konkurs Małych Form Teatralnych.
 • 3. Konkurs Pieśni Ludowej: „Leć głosie po rosie”.
 • 4. Konkurs Piosenki Religijnej pt.: „Dzieci i młodzież śpiewają bł. Janowi Pawłowi II”.
 • 5. Konkurs recytatorski pt: „Kościół jest naszym domem”.
 • 6. Konkurs plastyczny dwutematyczny: „Z parafiadą za pan brat”, „Kościół jest naszym domem”.
 • 7. Konkurencje drużynowe i indywidualne.

 

Mapa gości

Dane kontaktowe

Msze Święte

 • w niedzielę:
  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00;
  13.00 w Wykrocie;
 • w dni powszednie:
  7.00, 17.00.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zmienić ustawienia służące do obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszych stron bez zmian tych ustawień, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w Polityce plików Cookies.

Akceptuję pliki cookies.

EU Cookie Directive Module Information