W dniach 19-20 maja w Rzeszowie odbyła się VII Polska Konwencja Rycerzy Kolumba. To największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. W dwudniowych obradach weźmie również udział prawie 200 delegatów z całej Polski. Do Rzeszowa przyjechali też członkowie organizacji m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Litwy.

Nazywani są prawą ręką Kościoła. Angażują się w ogólnopolskie i lokalne akcje charytatywne. W minionym roku m.in. w Światowe Dni Młodzieży, podczas których wspierali wolontariuszy. Ale też w zbiórkę koców i pościeli dla albertyńskich schronisk. Organizacja Rycerze Kolumba zaangażowała się również w pomoc podopiecznym polskich hospicjów we Lwowie i Wilnie. Zebrała wózki inwalidzkie i przekazała Caritas w całej Polsce. Spotkanie w Rzeszowie to czas między innymi na podsumowania.


Tomasz Wawrzkowicz - Jest okazją do podsumowania całorocznych działań Rycerzy Kolumba, wręczenia nagród Stanowych. Nagród będzie 12. Rada rzeszowska otrzymuje nagrodę za program Trzeźwe Podkarpacie.

W czasie dwudniowych obrad Rycerze wybiorą nowe władze organizacji, będą też uczestniczyć w uroczystych mszach z udziałem hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce w tym przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Przez miłosierdzie, jedność i braterstwo Rycerze Kolumba chcą promować postawę aktywności w życiu, podkreślając ogromną rolę mężczyzn - katolików.

W całym świecie organizacja Rycerzy Kolumba - zrzesza około 2 milionów mężczyzn, w Polsce ponad 5 tysięcy, na Podkarpaciu około 400. Tworzą ją osoby świeckie i kapłani. Podczas konferencji w Rzeszowie członkowie organizacji m.in. promowali książkę „Stańcie w Wyłomie” - adhortację apostolską skierowaną do mężczyzn.

Artykuł z: http://rzeszow.tvp.pl/30852457/vii-polska-konwencja-rycerzy-kolumba-dwudniowe-obrady