• 1 listopada w Bazylice św. Marcina w Myszyńcu miał miejsce Wieczór Uwielbienia ze Świętymi w obecności Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Na początku spotkania dzieci w uroczystej procesji wniosły relikwie: św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Alberta Chmielowskiego, bł. Honorata Koźmińskiego, św. Stanisława Kostki i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.Następnie do ołtarza ruszyła procesja dzieci przebranych za ulubionych świętych, każde ze symboliczną świecą – symbolem światła, którym jest Jezus Chrystus. Dzieci z pomocą rodziców trafnie dobrały stroje zgodne  z wizerunkami świętych. Nie zabrakło m. in.: św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki, św. Huberta, św. Krzysztofa, o. Pio czy Maryi i Józefa. Na twarzy każdego świętego gościł szczery, dziecięcy uśmiech. Na koniec przebrane dzieci otrzymały słodkie upominki.

Podczas tego wyjątkowego spotkania zgromadzeni wierni uwielbiali Boga za przykład życia świętych i prosili o ich wstawiennictwo. Modlitwą śpiewem Wieczór Uwielbienia uświetniła schola „Sursum Corda”.

Milena Nalewajk

VIII 2020 r. - Liban