Kończy się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Nasza Bazylika była Kościołem stacyjnym, w którym była Brama Miłosierdzia. Mogliśmy w ciągu całego roku uzyskać odpust zupełny. Przez cały rok o godz. 15.00 była wspólnie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odbyła się też pielgrzymka do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, była również pielgrzymka do Ziemi Świętej. W ciągu roku także odbywały się różne rekolekcje, spotkania modlitewne, Seminarium Odnowy Wiary, kurs Nowe Życie... dzięki temu wszystkiemu mogliśmy jeszcze bardziej zgłębiać temat Bożego Miłosierdzia.

Kończący się Rok duszpasterski obfitował w Kościele w Polsce w ważne wydarzenia religijne i narodowe. Dziękowaliśmy Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Przeżywaliśmy również niezapomniane spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
     Szczególne miejsce w tym czasie miał Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, zainaugurowany przez Papieża w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia 2015 roku. W II Niedzielę Adwentu 2015 roku, w Katedrze Łomżyńskiej i w Kościołach Stacyjnych ustanowionych przez Biskupa Łomżyńskiego, zostały otwarte Bramy Miłosierdzia, umożliwiając wiernym korzystanie z owoców Jubileuszu, poprzez zyskanie specjalnego odpustu.
     Dziękując Bogu za ten szczególny i bogaty w duchowe owoce czas, zapraszamy do udziału w uroczystym diecezjalnym zakończeniu Roku Miłosierdzia, które będzie miało miejsce w sobotę 19 listopada br. w Łomży, a w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br., we wszystkich parafiach naszej Diecezji.

Komunikat dotyczący zakończenia Roku Miłosierdzia w Diecezji Łomżyńskiej „Błogosławieni miłosierdzie czyniący” 19 - 20 listopada 2016 r.

29 VI 2019 r.- Rzym

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie