Kończy się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Nasza Bazylika była Kościołem stacyjnym, w którym była Brama Miłosierdzia. Mogliśmy w ciągu całego roku uzyskać odpust zupełny. Przez cały rok o godz. 15.00 była wspólnie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odbyła się też pielgrzymka do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, była również pielgrzymka do Ziemi Świętej. W ciągu roku także odbywały się różne rekolekcje, spotkania modlitewne, Seminarium Odnowy Wiary, kurs Nowe Życie... dzięki temu wszystkiemu mogliśmy jeszcze bardziej zgłębiać temat Bożego Miłosierdzia.  

Kończący się Rok duszpasterski obfitował w Kościele w Polsce w ważne wydarzenia religijne i narodowe. Dziękowaliśmy Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Przeżywaliśmy również niezapomniane spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
     Szczególne miejsce w tym czasie miał Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, zainaugurowany przez Papieża w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia 2015 roku. W II Niedzielę Adwentu 2015 roku, w Katedrze Łomżyńskiej i w Kościołach Stacyjnych ustanowionych przez Biskupa Łomżyńskiego, zostały otwarte Bramy Miłosierdzia, umożliwiając wiernym korzystanie z owoców Jubileuszu, poprzez zyskanie specjalnego odpustu.
     Dziękując Bogu za ten szczególny i bogaty w duchowe owoce czas, zapraszamy do udziału w uroczystym diecezjalnym zakończeniu Roku Miłosierdzia, które będzie miało miejsce w sobotę 19 listopada br. w Łomży, a w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br., we wszystkich parafiach naszej Diecezji.
 
Komunikat dotyczący zakończenia Roku Miłosierdzia w Diecezji Łomżyńskiej „Błogosławieni miłosierdzie czyniący” 19 - 20 listopada 2016 r.

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael

VII 2012r. - Izrael

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie